Wędkarstwo jest lubiane z uwagi na relaks, jaki daje. Stwarza ono możliwość wyciszenia i zmniejszenia stresu odczuwanego na co dzień. Wędkarze mają do dyspozycji nowoczesne akcesoria i przyrządy, a także wiele atrakcyjnych łowisk i akwenów wodnych do wyboru. Innowacyjny sprzęt sprawia, że nawet początkujący mogą odnaleźć się w takiej formie spędzania wolnego czasu. Dowiedz się, gdzie możesz pojechać, by złowić karpia!
Łowienie karpi – najlepsze miejsca
Karpie można łowić na łowiskach ogólnodostępnych i prywatnych. Popularne są dzikie rzeki, sztuczne zbiorniki, kanały przemysłowe i niewielkie stawy. Jeśli chce się być pewnym, że nie łowi się skradzionych ryb, warto jeździć tylko na bardzo duże, naturalne jeziora. Warto pamiętać, że poszczególne łowiska różnią się od siebie. Warunki wędkowania zależą od powierzchni wody i od wielkości populacji ryb.
Jak wskazują specjaliści firmy RK Baits, wśród popularnych miejsc do wędkowania znajdują się:
- Łowisko Karper Lake,
- Jezioro Dąbie Duże,
- Łowisko w Lewinie Brzeskim,
- Łowisko no kill wilczyce,
- Jezioro Tuchomskie,
- Jezioro Bukowo,
- Łowisko na stawach,
- Łowisko w Zielonkach,
- Jezioro Tuczno,
- Żwirownia Owińska – Zbiornik Wędkarski,
- Łowisko Jantar,
- Łowisko Okuniewo,
- Jezioro Głuchowo,
- Jezioro Średzkie.
Warunki łowienia karpi
Aby odnieść sukces na omawiany polu, warto wybrać odpowiednie przynęty i zanęty na karpie. Na rynku znajduje się wiele takich produktów, są to np. pellet, kulki proteinowe, ziarna kukurydzy, orzech tygrysi. Aby wiedzieć, co najbardziej zasmakuje rybom, trzeba poznać łowisko. Warto się z nim zapoznać, poobserwować ruch wody, spływy, brzeg zbiornika. Warto to zrobić rano lub wieczorem, gdy woda jest spokojna. Można skorzystać z pontonu, który umożliwi wysondowanie dna. Od tego zależy dobór zestawu, zanęty, techniki nęcenia.
Karpie żerują na ogół w miejscach, w których występuje lekki muł lub nieznaczne “polany” w roślinności. Największe osobniki lubią spoczywać w okolicach powalonych drzew, tataraków i grzybieni. W takich lokalizacjach znajdują najwięcej pożywienia i czują się bezpiecznie. Z tego wynika, że najlepsze do łowienia są miejsca trudne.
Nie ma z góry ustalonej daty, która wyznaczyłaby początek i koniec sezonu karpiowego. Warto jednak pamiętać, że w pewnym czasie ich aktywność żerowa spada. Karpie są rybami ciepłolubnymi, zatem planując ich łowienie należy wybrać ciepłe dni. Sezon na tę rybę trwa zasadniczo do późnej jesieni. Gdy woda jest zimna, karpie najłatwiej znaleźć w najbardziej nasłonecznionych miejscach.
Comments